<

Błaszczyk z pucharem

Dziś zakończyły się rozgrywki o puchar Niemiec. W turnieju finałowym, gdzie startowało osiem najlepszych drużyn, zobaczyliśmy tylko jednego Polaka. Nie zagrał Bartosz Such, który jest numerem 4 w swoim zespole, ponieważ puchar rozgrywany jest tylko trzema zawodnikami.

Lucjan Błaszczyk zagrał i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa.

Image
foto. Dr. Stephan Roscher

W meczu ćwierćfinałowym zespół Błaszczyka pokonał 3-2 drużynę z TTV Gönnern, w której nieoczekiwanie wystąpił Timo Boll. Obok kontuzjowanego Joerga Rosskopfa również Slobodan Grujic z powodu choroby nie mógł wystąpić w meczu, co wymusiło występ Bolla:

W piątek wieczorem dowiedziałem się, że Bobo jest chory, i że prawdopodobnie będę musiał grać. Cały dzień skręcałem meble w domu, bo akurat urządzamy się na nowo, więc nie byłem optymalnie przygotowany, ale chyba mi to jednak nie bardzo zaszkodziło – powiedział numer 3 światowego rankingu. Oba zwycięstwa Bolla nie wystarczyły jednak do pokonania Grenzau. Obowiązkowe zwycięstwo Lucka nad Gavlasem, Pavelki nad Mengelem i Cheunga nad Gavlasem zapewniły drużynie Polaka awans do półfinału.

W półfinale czekał zespół Bartka Sucha, Borussia Duesseldorf. Ten mecz również zakończył się wygraną Grenzau 3-2. Z punktu widzenia Duesseldorfu zawiódł Christian Suess, który przegrał 0-3 z Błaszczykiem i 1-3 z Cheungiem. Trzeci punkt dorzucił Cheung, który ograł Korbela, któremu nie sprostał Polak.

Mecz finałowy z zespołem Müller Würzburger Hofbräu rozpoczął się od zwycięstwa Cheunga nad Tan 3-0.
Do drugiej gry finałowej przystąpił Lucjan Błaszczyk, którego przeciwnikiem był Leung. Po dobrym pierwszym secie, wygranym do 7, Lucjan przegrał drugiego – do 6. W secie trzecim, Lucek zdecydowanie lepiej odbierał serwis Leunga, sam dużo trudniej serwował oraz grał dokładniej forehandem. To wystarczyło aby wygrać seta do 6. Parę prostych błędów ze strony Lucka, oraz kilka znakomitych piłek Leunga sprawiły, że 4 seta wygrał ten ostatni.
Piąty set był nerwowy, choć od samego początku prowadził Błaszczyk. Przy stanie 6-2 dla Lucka, Leung wziął czas. Nie pomogło to od razu, gdyż po 4 piłkach Lucjan prowadził już 8-4. Przegrał jednak 2 kolejne piłki i tym razem to Lucjan poprosił o przerwę. Przyniosło to oczekiwany rezultat, bo Lucjan wygrał tego seta do 6 i cały mecz 3-2. Do ostatniej, jak się okazało partii, podeszli Keinath ze strony Müller Würzburger Hofbräu oraz Czech Pavelka z Grenzau. Mecz był bardzo zacięty, skończył się zwycięstwem Pavelki na przewagach w piątym secie. Cały finał zakończył się wygraną Grenazu 3-0.