Gorący news

 Komunikat Międzynarodowego Obozu Szkoleniowego Brzeg Dolny lato (29.07 – 07.08.2021): tutaj 

Sala wrze

 

 

<

Czworo Polaków zagra w Europe Youth Top-10

źródło: www.pzts.pl

Czworo Polaków: Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Mateusz Zalewski i Anna Brzyska wystąpi w turnieju Europe Youth Top-10 w tenisie stołowym, który w dniach 9-11. października zostanie rozegrany w Berlinie.

Faworytami zmagań juniorskich w Berlinie będą biało-czerwoni. Najwyżej rozstawionym zawodnikiem w imprezie będzie Samuel Kulczycki, który przed rokiem zajął drugie miejsce w tych zawodach. Do grona głównych kandydatów do zwycięstwa w Europe Youth Top-10 zaliczany jest także Maciej Kubik, który w niemieckich zawodach rozstawiony będzie z „dwójką”.

Naszych reprezentantów nie zabraknie także w gronie kadetów i kadetek. W tej pierwszej grupie wystąpi Mateusz Zalewski (rozstawiony z numerem sześć), a wśród kadetek o zwycięstwo rywalizować będzie Anna Brzyska, która w Berlinie będzie najwyżej rozstawioną zawodniczką na liście startowej.

W tegorocznej edycji Europe Youth Top-10 prawo startu miał także Miłosz Redzimski, jednak wycofał się z udziału w niemieckich zawodach.

Nasi zawodnicy w przeszłości świetnie radzili sobie w turniejach Europe Youth Top-10. W 2017 roku rywalizację w gronie kadetów zdominował Samuel Kulczycki, który wygrał zawody w Worcester. Dwa lata wcześniej najlepszą juniorką Europe Youth Top-10 w rumuńskim Buzau została z kolei Natalia Bajor. Turnieje z tego cyklu wygrywali także m.in. Jakub Dyjas (w 2013 roku w Terni) czy Lucjan Błaszczyk (w 1992 roku w Stambule).

Pełna lista uczestników Europe Youth Top-10

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Marek / 24.09.2020

Wygrał też Piotrek Szafranek.
Pozdrowienia
M.

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku