<

Finał gry podwójnej seniorek – na żywo z Rzeszowa

W pierwszym finale zagrają przeciw sobie Xu Jie/Monika Pietkiewicz i Anna Janta-Lipińska/Agata Pastor.

Image

Pierwszy set: zaczął się od prowadzenia 3-1 Ani i Agaty. Xu Jie i Monika szybko wyrównały, 3:3.
W hali Podpromie jeszcze niewielu kibiców i raczej senna atmosfera, znów prowadzą Ania z Agatą 9-7.
Pierwszego seta wygrały, po wyrównanej walce Pastor/Janta-Lipińska.
Drugi set: podobnie jak w pierwszym, także w tym secie minimalnie prowadzą Ania i Agata, 4-1.
Xu Jie i Monice udało się wyrównać na 4-4, i objąć na krótko prowadzenie, teraz 5-5.
Ani i Agacie udaje się ponownie objąć prowadzenie, tym razem widać ich dominację: 10-5. Wygrywają tego seta do 5.
Trzeci set: Anna Janta-Lipińska i Agata Pastor grają naprawdę dobrze, popełniają niewiele błędów. W tym secie na prowadzeniu Monika i Xu Jie. 3-2 dla nich.
Ani i Agacie udało się wyrównać na 5-5, objąć prowadzenie na 6-5. Xu Jie i Monika Pietkiewicz walczą o każdy punkt 7-7.
Bardzo wyrównana Końcówka seta – minimalnie prowadzą Xu Jie z Moniką 10-8. Pytanie kto zostanie mistrzem pozostaje otwarte: tego seta wygrywają Xu Jie/Pietkiewicz 11-8.

Czwarty set: Ania i Agata rozpoczynają od prowadzenia, 1-0, Monika i Xu Jie szybko wyrównują, 2-2.  Teraz 3-2 dla Ani i Agaty. Xu Jie i Monika obejmują prowadzenie 6-3, 7-5.
Nadal na prowadzeniu Monika i  Xu Jie 10-7.  10-8. 11-8. Wyrównanie w setach: 2-2.
Piąty decydujący set: Ania z Agatą rozpoczynają od prowadzenia 3:0. 4:1 dla Ani i Agaty, zmiana stron następuje przy stanie 5:4 dla Xu Jie/Moniki Pietkiewicz.
Czas dla Ani i Agaty, po którym dziewczyny wyrównują na 5-5, a nawet obejmują prowadzenie 7-5.
Teraz czas dla Xu Jie i Moniki Pietkiewicz – również pomógł, dziewczyny wyrównują na 7-7.
9-7 dla Ani i Agaty. 9-8, obie pary walczą o każdy punkt, toczy się bardzo wyrównana walka 9:9.
10-10, mistrzyniami Polski w grze podwójnej seniorek, zostają, po dramatycznym finale i bardzo emocjonującym piątym secie: Xu Jie i Monika Pietkiewicz!