Gorący news

Obóz w Polsce się odbył! Do zobaczenia za rok, a może na jesieni…? Czytaj więcej: tutaj.

Bino, Zbyszek i Marek

 

 

<

German Open – podsumowanie

Na zakończonym w ostatnią niedzielę turnieju German Open padł rekord liczebności widzów na trybunach.

Ponad 15.650 kibicow odwiedziło bremeńską halę widowiskowo-sportową  ÖVB-Arena, by poglądać zmagania najlepszych tenisistów stołowych na świecie – powiedział na konferencji prasowej prezes DTTB Michael Geiger.

(Dotychczasowy rekord wynosił 13.200 kibiców – przypis ZS).

Tenis stołowy w Bremie (pomimo tego, że szkolenie w tym mieście kompletnie leży, jest tylko zespól Bundesligi i kupowani za pieniądze piłkarskiego w sumie klubu gracze – przypis ZS) jest wielką marką – podkreślał dalej.

Prezes związku podkreślał znaczenie organizacji tego turnieju i wynik finansowy: wobec nas – organizatorów postawiono najwyższe wymagania sportowo-organizacyjno-finansowe. Chcieliśmy sprostać wymaganiom turnieju najwyższej kategorii w tenisie stołowym o nazwie Platynowy Pro Tour. To się nam w zupełności udało. Ale dlatego też wynik finansowy wyniósł 0. Gdyby jednak dodamy do tego znakomity wynik sportowy to bilans jako całości może być tylko dodatni – zaznaczył Geiger.

Dyrektor sportowy Richard Prause:

W turnieju uczestniczyło 340 sportowców z 56 krajów.German nie było mini Mistrzostwami Świata. To były Mistrozstwa Świata + najwyższej jakości turniej kwalifikacyjny. W przeciwieństwie do MŚ, gdzie maksymalnie może startować tylko po 5 zawodników i zawodniczek z jednego kraju u nas startowało np.10 Chińczyków, Koreańczyków, czy Japończyków. Do tego należy doliczyć najsilniejsze obsady zawodnicze w z wielu tpowych krajów. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych wyników (srebro w debla, ćwierćfinały Bolla, Franziski i Shan Xiapna) powiedział Prause

WYNIKI

źródło: informacje, www.tischtennis.de

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku