<

GPP młodzików: Hawro i Pakuła najlepsi

Kinga Hawro (Politechnika Rzeszów) i Aleks Pakuła (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) wygrali Grand Prix Polski młodziczek i młodzików. Turniej od piątku do niedzieli rozgrywany był w Dębicy (woj. podkarpackie).

Rozstawiona z „jedynką” Kinga Hawro w finałowym spotkaniu pokonała rewelacyjnie spisującą się w Dębicy Marię Toborek (UKTS Sokół Orzesze) 3:2 (11:6, 7:11, 8:11, 11:5, 11:5). Na najniższym stopniu podium zmagania w Grand Prix Polski młodziczek zakończyły Milena Gaj (UKS Gryf Gdów) i Milena Mirecka (Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

Wśród młodzików pierwsze miejsce zajął faworyt – Aleks Pakuła. Reprezentant grodziskiej Bogorii w finałowej grze wygrał z Samuelem Michną (Lis Sierakowice) 3:2 (11:5, 11:8, 12:14, 9:11, 11:2). Z brązowym medalami z Dębicy wyjechali Mateusz Sakowicz (Spójnia Warszawa) i Kacper Toton ATS Bingo Ropczyce).

Puchary i nagrody najlepszym zawodnikom i zawodniczkom Grand Prix Polski wręczał m.in. Kamil Dziukiewicz, wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Teraz przed najlepszymi młodziczkami i młodzikami w naszym kraju przygotowania do Mistrzostw Polski, które w połowie maja także zostaną rozegrane w Dębicy.