<

ITTF World Tour Bulgaria Open: Kinga Stefańska bez medalu

Kinga Stefańska (KTS Tarnobrzeg) nie zdobędzie medalu w turnieju Seamaster 2017 ITTF World Tour Bulgaria Open w Panagyurishte. W deblu z Węgierką Szandrą Pergel przegrały mecz w 1/4 finału i zostały wyeliminowane.

Kinga Stefańska i Szandra Pergel zostały pokonane przez Szwedkę Matildę Ekholm i rodaczkę Szandry Georginę Potę 3:0. Najbardziej zacięty był ostatni set zakończony zwycięstwem 12:10 dla rywalek. Pozostałe kończyły się do 6 i 2.

Turniej w Bułgarii zdominowany jest przez Japonki. I o ile tego tak bardzo nie wiadać w kobiecym deblu, chociaż Japonia ma pewne miejsce w finale (w półfinale Hitomi Sato i Honoka Hashimoto zagrają z Kasumi Ishikawą i Mimą Ito), to do kuriozalnej sytuacji doszło w grze pojedynczej…

W 1/8 finału wystąpią tylko i wyłącznie Japonki – aż 16 zawodniczek z tego kraju wygrało pojedynki 1/16 finału. Większość zwyciężała po 4:0 lub 4:1, a zdecydowanie największy opór postawiła Georgina Pota w meczu z Asuką Sasao. Węgierka prowadziła 2:0 i 3:2 w setach, by ostatecznie przegrać 3:4.