<

Koniec turnieju dla Polaków

Na drugiej rundzie zakończyli udział polscy zawodnicy turniej Pro Tour w Słowenii. Paweł Chmiel przegrał z Vybornym, a Daniel Górak nie dał rady Joo Se Hyuk.

Image

Paweł Chmiel po swojej niespodziewanej wygranej z Rosskopfem, zmierzył się z Czechem Vybornym.

Z Rosskopfem było mu dużo łatwiej. Paweł ma trudny serw, z którym Niemiec nie umiał sobie poradzić. Odbierał pasywnie i to otwierało Pawłowi drogę do zdobywania punktów. Z Vybornym jednak było odwrotnie. Słowak grał bardzo agresywny odbiór serwu i głównie to było przyczyną, że Paweł nie urwał mu nawet seta, choć było blisko – powiedział o grze brata Piotr Chmiel.

Paweł Chmiel miał równocześnie startować w turnieju U21, ale ze względu na awans do turnieju głównego seniorów zrezygnował z U21.

Daniel Górak po wygranej z Seredą zmierzył się z obrońcą.

Wygrałem pierwszego seta, w drugim prowadziłem nawet 7-4 i wtedy zaryzykowałem. Miałem piłkę, która minimalnie nie wpadła na stół i od tego momentu Koreańczyk zaczął grać bardzo dobrze. Udało mi się ogółem wygrać dwa sety, grałem dobrze, ale piłki, które czasami grał Koreańczyk to światowa klasa. Ważne przede wszystkim, że udało mi się pokonać Vybornego w pierwszej rundzie. Cieszy mnie to zwycięstwo, było mi potrzebne – powiedział Daniel.

Mniej zadowolony ze swojej postawy był Bartek Such:

Nie wiem dlaczego ostatnio trochę więcej przegrywam. Trenuję bardzo solidnie, gra mi się też nieźle, a mimo to jestem psychicznie zablokowany. Szkoda, bo nie wiem tak do końca, gdzie leży tego przyczyna.

Turniej w Słowenii jeszcze trwa, nie zajmiemy tam czołowych miejsc – chyba, że w turnieju U21, ale pomimo tego jest to turniej udany dla Polaków. Wygrane Góraka i Chmiela cieszą, awans Xu do turnieju głównego również. Obyśmy mieli więcej takich, a z czasem nawet lepszych wyników do opisania.