Gorący news

Promocja Międzynarodowego Obozu Szkoleniowego Brzeg Dolny 2020: tutaj

Sala wrze

<

Krzysztof Piwowarski pisze

Mam rację?!

Jak wiecie złożyłem do RPO wniosek o zbadanie regulaminu rozgrywek z polskim prawem.

Wierzę, że RPO przyzna mi rację, ale do ręki wpadło mi omówienie wyroków (Gazeta Prawna z 7 maja 2019) sygnatura akt VI ACa 356/18 Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 29 listopada 2018, oraz wyroku z dnia 15 marca 2017 sygnatura akt VI Acz 288/17.

Link sponsorowany:

Międzynarodowy Obóz Szkoleniowy Brzeg Dolny 2019

Sprawa dotyczyła spraw trenerskich, jednakże przywoływane tam zapisy mówią o wyższości ustaw i zapisów konstytucyjnych nad chciejstwem związków sportowych, a szczególnie wyrażone przez sąd zadnie, że art.13 ust 1 ustawy o sporcie nie daje związkom sportowym praw do ograniczania praw zawodnikom wynikającym z art. 65, ust. 1 Konstytucji RP.

Wyrok ten wytrąca związkom sportowym przeświadczenie, że wszystko im wolno, bo art. 13 ustawy o sporcie każe im tak interpretować jako swobodę tworzenia prawa bez oglądania się na inne przepisy.

Szczególnie uderza to w Ministerstwo Sport, które nie chciało się wtrącać i poddawać kontroli przepisów wewnętrznych związków sportowych uważając ich autonomie za nieograniczoną.

Zawodniczka której odmówiono gry w lidze norweskiej powinna pilnie dotrzeć do sprawy o wymienionej sygnaturze, i wystąpić do związku o wysokie odszkodowanie z tytułu bezprawnego ograniczenia praw.

Potwierdza się plotka o próbie zbycia Ośrodka Gdańskiego przez Zarząd PZTS. Dla mnie oznacza to, że obecny Zarząd PZTS nie ma za krzty umiejętności menedżerskich, co jest dziwne przyglądając się ich CV.

Ps.

Przeglądając protokół z zarządu PZTS z dnia 11 stycznia 2019, Dyrektor Sportowy PZTS przekłada do rozważenia parę nowych, co nie znaczy rewolucyjnych zmian w Regulaminie rozgrywek, w tym ograniczone zezwolenie na udział w zagranicznych ligach. Propozycje zaskakujące choć nadal z błędem legislacyjnym.

Krzysztof Piwowarski

Link zaprzyjaźniony:

Ośrodek w Gdańsku do sprzedaży?

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku