Gorący news

Zapraszamy na zakupy do sklepu stacjonarnego i internetowego www.ustefiego.pl

 

<

Krzysztof Piwowarski pisze, BPH, cz.1

Maratończycy

Po prawie dwóch latach dowiadujemy się że uchwała WZD PZTS z dnia 1 lipca 2017 jest nie ważna, bo o to niespełna 2 dni temu PZTS publikuje decyzję MSiT nr 10/DKN/2018 z maja 2018, która uznała uchwałę nr 5 o wykluczeniu pewnego pana ze struktur PZTS i polskiego tenisa stołowego za nie ważną.

Nie spodziewałem się innej decyzji, bo WZD nie jest uprawniony do podejmowania takich uchwał, WZD jest co organem odwoławczym w takich sprawach, gdyby WZD polecił Zarządowi PZTS zajęcie się sprawą to wyglądało by to inaczej. Jednakże w tej sprawie coś innego jest istotne, czas publikacji, PZTS (i nie tylko) publikuje ważne sprawy wtedy gdy jest to mu wygodne, często w terminie który wyklucza możliwości odwoławcze. Z mojej perspektywy jest to działanie szkodliwe dla polskiego tenisa stołowego.

Jestem ciekawy, czy faktycznie zgłoszono do prokuratury działania poprzedników jako szkodzące polskiemu związkowi tenisa stołowego, jeżeli nie, czy sami poprzez zaniechanie nie działają na szkodę związku.

Władze PZTS maja obowiązek działać na rzecz rozwoju polskiego tenisa stołowego rozumianego od a do z, a nie tylko na poziomie superligi, czy ekstra. Jestem ciekaw co się zmieniło przez rok działania NPRTS, ile to kosztowało, kto na tym skorzystał, finansowo, rzeczowo, merytorycznie, czy przybyło chętnych do trenowania tenisa stołowego, itd. Władze PZTS milczą w tej sprawie, i o tej sprawie.

Opisując różne dolegliwości narządów ruchu korzystałem z tekstów źródłowych zamieszczonych gdzieś i kiedyś w sieci, a gromadzonych przez lata przez piszącego ten tekst dla własnych potrzeb, wychodząc z założenia, że technika gry w tenisie stołowym zależna wprost od anatomii zawodnika.

Postanowiłem opisać najczęściej zdarzających się kontuzji i urazy u zawodników uprawiających tenis stołowy, nie tylko wyczynowo, ale też i amatorsko.

Zacznę od kontuzji kręgosłupa, przez tzw. łokieć tenisisty, staw barkowy kończąc na stawie kolanowym, czy stopie. Wszystkie te przypadki należy zawsze zdiagnozować u lekarza ortopedy, i podjąć właściwe leczenie.

cdn…

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku