Gorący news

Obóz w Polsce się odbył! Do zobaczenia za rok, a może na jesieni…? Czytaj więcej: tutaj.

Bino, Zbyszek i Marek

 

 

<

Mistrzostwa Niemiec Chemnitz 2007 cd.

Zmagania najlepszych tenisistów rodem zza naszej zachodniej granicy weszły w decydującą fazę.

Image

Wyłoniono półfinalistów gier pojedynczych mężczyzn i kobiet.

Timo Boll podkreśla: atmosfera wspaniała, widać duże zainteresowanie mistrzostwami, z każdą runda jest coraz ciężej, a każdy mnie chce ograć.


Około 1500 kibiców w pięknej hali żywiołowo dopinguje swoich faworytów. Ogólnie panuje atmosfera tenisowego święta i zachwytu tenisem stołowym.


Generalnie wygrywali faworyci, ale doszło do paru niespodzianek. A do takich na pewno należy porażka Stegera z Christem w 1-8 finału. Zaskakuje też wspaniała postawa Steffana Mengela. Ten bardzo sympatyczny chłopak dwa, a nawet rok temu był jednym z wielu. Zrobił jednak w ostatnim roku oszałamiajace postępy, robi punkty w Bundeslidze, został zatrzymany przez samego Timo Bolla.


Faworyci wygrywają, choć nie wszyscy.

Największą niespodzianką jak dotąd jest porażka Christiana Suessa w pierwszej rundzie turnieju głównego z Leonardem Wehkingem. Z Christianem są ostatnio duże kłopoty. Zarzuca się mu – po części słusznie – nieodpowiednią postawę podczas gry i lekceważenie przeciwnika. Zresztą z tego powodu został wycofany z udziału w jednym z ostatnich zawodów z cyklu Pro Tour.

W najbliższym czasie będziemy o tym więcej pisali. Mamy bowiem już umówiony wywiad z jego trenerem klubowym Dirkiem Wagnerem.


Pary półfinałowe wyglądają następująco:

Boll – Baum P

Ovtcharov – Fejer-Konnerth

W deblu obyło się bez większch niespodzianek i w półfinałach staną naprzeciwko siebie:

Boll/Suss – Plattner/Richter

Ovtcharov/Baum P – Wosik/Fejer-Konnerth


W konkurencji kobiet omal nie doszło do wielkiej sensacji już na początku mistrzostw, kiedy to 20-letnia Laura Matzke zmusiła do maksymalnego wysiłku Nicole Struse, przegrywając ostatniego seta do 7. A w następnej partii ta rutynowana zawodniczka przegrywała z Gaby Rohr już 1-3, by ostatecznie wygrać 4-3. Równie zacięty był mecz pomiędzy Elke Wosik, a Laurą Stumper. I w tym wypadku rutyna wzięła górę. Wynik 4-3 dla Wosik.

Pary półfinałowe:

Struse – Hain-Hoffman

Wu Jiaduo – Wosik


W deblu młode pokolenie coraz bardziej daje o sobie znać. Szczególnie jest to widoczne w dwóch parach, gdzie grają juniorki(Solja A i Michajlova). A oto zestawienie par półfinałowych:

Hain-Hofmann/Solja A – Rohr G/Mihajlova

Ivancan/Silbereisen – Struse/Stumper


Jutro półfinały, finały i uroczyste zakończenie imprezy. 

Relacja i skróty meczy pokazywane są w telewizji regionalnej.


Pragniemy też podać dodatkową informację dotyczącą innych bardzo prestiżowych zawodów. Jest już wiadomo, że miastem, które przeprowadzi Drużynowy Puchar Świata będzie Magdeburg. Jest to reklamowane jako rewanż za ostatnie MŚ W 2006. Prawo udziału mają ćwierćfinaliści tych zawodów. Jest to też generalna próba przed IO w Pekinie w 2008 roku. A sam turniej będzie rozgrywany w nowym systemie olimpijskim.

Wszystkie wyniki można śledzić na stronie:

http://www.ndm-2007.de/

Zbigniew Stefański

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku