Gorący news

Promocja świąteczno-noworoczna: tutaj.

 

Jedna z atrakcyjnych ofert na www.ustefiego.pl

 

<

Mistrzostwa Niemiec

W cieniu naszych rodzimych mistrzostw Polski toczą się równolegle mistrzostwa Niemiec.

Image

 

Po pierwszym dniu nie zanotowano większych niespodzanek. Tym bardziej, że pierwsza 16 miała dzień wolny. I czekała na wyniki zmagań grupowych.

Gry toczyły się w 8 grupach po 4 zawodników w każdej. Dwójka najlepszych zawodników z każdej grupy awansowała do turnieju głównego. Dalej już gra toczy się systemem pucharowym.

Widać po pierwszych grach, że młode pokolenie coraz śmielej atakuje. Przykłady takich zawodników i zawodniczek jak Gurz, Obst, Fuss, Flemming pokazują jak szybko można poczynić postępy po 2-3 latach od zakończenia kariery juniora. Oto ciekawsze zestawienia pierwszej rundy singla turnieju głównego:

Steger – Theissman

Steinle – Fejer-Konnerth

Ovtcharov – Baum Bjoern

Fuss – Schlichter Hendrik 

Solja Amelie – Oezler

Stumper – Zhang, Yin-ni

Obst – Goebel


Zakończono 2 rundy gier podwójnych mężczyzn. Obyło się bez większych niespodzianek. Choć Ovtcharov – Baum.P męczyli się niemiłosiernie z doświadczoną parą Theissman – Ungruhe wygrywając w decydującym secie na przewagi.

Dwie najwyżej rozstawione pary Boll- Suess i Wosik – Fejer-Konnerth wygrały swoje mecze bez straty seta.

Do ciekawostek na pewno można zaliczyć, że w mistrzostwach mogą uczestniczyć zawodnicy i zawodniczki obcych państw – bez wymogu posiadania przez nich paszportu niemeckiego.


Takim przykładem jest np.Sonja Bott obywatelka Luxemburga. A zawodnicy reprezentują na mistrzostwach swoje landy – województwa – a nie kluby.


Do odwiedzających stronę organizatora mistrzostw jest do dyspozycji przez cały czas trwania gier live ticker z 3-4 wybranych gier.


Dziś w planie następne rundy gier pojedynczych i podwójnych, łącznie z ćwierćfinałem.

Wszystkie wyniki można śledzić na stronie:

http://www.ndm-2007.de/

Zbyszek Stefański

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku