Gorący news

Zapraszamy na zakupy do sklepu stacjonarnego i internetowego www.ustefiego.pl

 

<

Muzeum sportu


Bardzo łatwo domyślić się co robi SPTS, bo ma to wpisane w nazwie. Dla mało biegłych w łacinie dodam, że dopisek PRO FUTURO oznacza, że myślimy o przyszłości. Pracujemy rok. Naszą siedzibą jest wspaniały obiekt w Łomiankach. Zorganizowaliśmy przeszło 50 imprez związanych z tenisem stołowym; turnieje regionalne, o zasięgu mazowieckim i ogólnopolskie (słodkie, 20 szkół, dla niepełnosprawnych, deblowe itp.) 495 osób zgromadziło Święto Tenisa Stołowego, podczas którego gościliśmy Leszka Kucharskiego. Udaną imprezą był nasz I Ogólnopolski Turniej z nagrodami (pula 5 000 zł). Do udziału zaprosiliśmy 500 klubów z całego kraju. Prowadzimy warsztaty szkolno-treningowe z Tomkiem Krzeszewskim.

Image

W serii felietonów chciałbym podzielić się z Państwem swoimi spostrzeżeniami, które przyszły mi do głowy podczas rocznej pracy dla tenisa stołowego.

Pewnego wrześniowego poranka wybrałem się ze swoim synem do Muzeum Sportu w Warszawie. Budynek PKOL, wspaniała nowoczesna architektura.


Image


Ekspozycje różnych dyscyplin sportu przedstawione w fantastyczny sposób. Obserwowałem autokary młodych ludzi, którzy przyjechali zgłębić historię krajowych dokonań. Wędrowaliśmy tak dość długo podziwiając szklane platformy, aż mój syn zapytał: Tato, a gdzie jest tenis stołowy? – no właśnie – Przepraszam, czy ktoś wie, gdzie jest tenis stołowy? O tu, tu (ciemny kąt), mamy rakietkę fair play Andrzeja Grubby…
Kolejność była taka: wyjście z muzeum i powrót w celu zmiany zaistniałej sytuacji. Pani Dyrektor Muzeum poprosiła o eksponaty. Leszek Kucharski obiecał kilka fantastycznych przedmiotów, m.in. podartą koszulkę w walce o Mistrzostwo Świata (Japonia’91 r.). Pan Adam Giersz skontaktował się z Panią Lucyną Grubbą i uzyskał 5 pamiątek. Trwają rozmowy o historii tenisa stołowego z rodziną Calińskich. Pani Kasia obiecała historyczny dres reprezentacji (ten czerwony z białym paskiem). Interesujący (jak zawsze!), a nade wszystko nienużący tekst o polskim tenisie stołowym napisał Z. Stefański. Czego jeszcze trzeba?
Eksponatów pokazujących tenis stołowy tak przed wojną, jak i po. Ciekawych historii, którymi mogliby się Państwo z nami podzielić. Serdecznie proszę wszystkich o pomoc.

Waldemar Czapski

Wkrótce:
– 100 Turniejów Tenisa Stołowego dla Jerzego
– Junior lub Młodszy
– Imprezy i imprezki
– Liga dla frajerów

Image
 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku