<

Nadal niepokonani

W meczu „na szczycie” Superligi tenisa stołowego grodziska Bogoria pokonała po zaciętej grze Condohotels Morliny Ostróda 3-1. Aż trzy spotkania tego starcia kończyły się w pięciu setach, a dwa punkty dla gospodarzy wywalczył Daniel Górak.

W pierwszym pojedynku Daniel Górak był słabszy tylko w pierwszym secie od Karola Szarmacha. W kolejnych trzech grach „górą” zdecydowanie był już zawodnik Bogorii, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1-0. Mimo ambitnej postawy Szarmacha, nie zdołał on odnieść ósmego zwycięstwa w tym sezonie. Sztuka ta udała się za to Górakowi, dla którego była to już piętnasta indywidualna victoria w Superlidze.

Marzenia gości o sukcesie w Grodzisku przywrócił Patryk Chojnowski, będący ostatnio w kapitalnej dyspozycji. Tenisista stołowy z Ostródy szybko wygrał dwie pierwsze gry z Xu Wenliangiem, który przed spotkaniem miał spore problemy żołądkowe. W kolejnych setach zdecydowanie lepszy był już Chińczyk, który doprowadził do tiebreaka. W nim wyrównana walka toczyła się jedynie do połowy seta. Potem Chojnowski „odskoczył” na trzy punkty i pewnie „dowiózł” swoją przewagę do końca. Mimo porażki swojego zawodnika, grodziska publiczność zgotowała Chojnowskiemu gorące brawa za grę fair play. Polak w jednej z akcji zdobył punkt po serwisie, który dotknął siatki. Sędzia meczu, pan Piotr Pielaciński, tego nie zauważył i przesunął kartonik w numeratorze po stronie Patryka. Po małym proteście Xu Pielaciński nie cofnął swojej decyzji, lecz tenisista stołowy z Ostródy oddał rywalowi kolejną akcję. Dla Chińczyka to dopiero czwarta indywidualna porażka w tym sezonie, a dla Chojnowskiego już trzynasty triumf.

W bardzo ciekawym spotkaniu „trójek” Robert Floras zmierzył się z Bartoszem Szarmachem. Zarówno grę otwierającą, jak drugi set po dobrych końcówkach wygrał „Florek”. Później przy stole dominował już Szarmach i po chwili doszło do kolejnego piątego starcia w tym meczu. Lepszy w nim okazał się mistrz Polski juniorów, który jednak wykorzystał dopiero swoją szóstą piłkę meczową, tracąc od stanu 10-3 aż pięć kolejnych akcji.

Pojedynek pierwszych rakiet obu ekip znowu przyniósł ogromne emocje i pięć partii. Górak prowadził już 2-1 w setach z Chojnowskim, lecz świetna gra młodzieżowego mistrza kraju pozwoliła mu doprowadzić do decydującego starcia. W nim znakomite otwarcie 3-1 miał zawodnik gości, lecz bardziej doświadczony tenisista z Grodziska Mazowiecki zdobył sześć „oczek” z rzędu i „wyszedł” na 7-3. Swoje wysokie prowadzenie Górak utrzymał do końca, skutecznie je powiększając wobec juz mniej agresywnej postawy Chojnowskiego. Podopieczny trenera Tomasza Krzeszewskiego uległ 4-11 i w całej grze 2-3.

Bogoria, którą w tym spotkaniu prowadził trener Dariusz Budzich, odniosła tym samym swój czternasty triumf w sezonie 2009/2010. Grodziszczanie z dorobkiem 28 punktów są liderami tabeli. Zespół z Warmii i Mazur jest na czwartej pozycji i ma na swoim koncie o połowę mniej punktów od ekipy z Mazowsza.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Condohotels Morliny Ostróda 3-1
Daniel Górak – Karol Szarmach 3-1 (7-11, 11-8, 11-5, 11-4)
Xu Wenliang – Patryk Chojnowski 2-3 (5-11, 7-11, 11-5, 11-7, 6-11)
Robert Floras – Bartosz Szarmach 3-2 (11-9, 11-7, 6-11, 8-11, 11-8)
Daniel Górak – Patryk Chojnowski 3-2 (9-11, 11-5, 11-6, 6-11, 11-4)