Gorący news

Nowy sklep www.ustefiego.pl już do Państwa dyspozycji!

Nowy sklep

<

Polak najlepszy

źródło: www.pzts.pl

Maciej Kubik sięgnął po złoty medal turnieju gry pojedynczej kadetów podczas 2017 Slovak Cadet Open, ITTF Junior Circuit, rozgrywanych w dniach 3 – 5 listopada br. w Bratysławie. Z brązowymi krążkami turnieju drużynowego do Polski wrócą Elżbieta Kwiatkowska i Anna Brzyska.

Reprezentant Polski przechodził niczym burza przez kolejne rundy turnieju, nie dając najmniejszych szans rywalom. Turniej główny rozpoczął od zwycięstwa 3:1 w drugiej rundzie nad Ukraińcem Andrii Grebeniuk. W kolejnych fazach pokonał dwóch reprezentantów Francji oraz Niemca. W finale pewnie pokonał Anglika Josepha Hee, wygrywając w poszczególnych setach do 3, 7, -5 oraz 8. W całym turnieju Polak stracił tylko 4 sety, w tym 1 od ćwierćfinału.

W singlu nie powiodło się pozostałym Biało-Czerwonym (Piotr Michalski, Szymon Kolasa, Dawid Kosmal). Wszyscy przegrali mecze 1 rundy. Maciek Kubik był rozstawiony i grał z powodzeniem od 2 rundy.

Wśród kadetek najlepiej zagrała Elżbieta Kwiatkowska, która wygrała 2 gry, a w 1/8 finału przegrała z Iranką Parinaz Hajilou 2:3 (5,8,-3,-10,-6), chociaż prowadziła 2:0. Po jednym zwycięstwie odniosły Aleksandra Jarkowska i Zuzanna Kowalczyk, a pierwsze mecze przegrały Zuzanna Sułek i Katarzyna Królikowska.

W deblu do ćwierćfinału dotarli Dawid Kosmal i Maciej Kubik. O medal przegrali mecz z duetem z Francji Fabio Rakotoarimanana/Myshaal Sabhi 1:3 (-12,-9,6,-7).

W najlepszej 16 były Anna Brzyska i Elżbieta Kwiatkowska, które wcześniej zdobyły brązowy medal turnieju drużynowego. W 1/8 finału gry podwójnej przegrały z Ukrainkami Anastasiyą Dymytrenko i Iolantą Yevtodii 1:3 (-13,-13,6,-9). Na tym samym etapie odpadły Aleksandra Jarkowska i Zuzanna Kowalczyk po porażce z Czeszkami Klarą Hrabicovą i Janą Vasendovą 1:3 (-6,8,-9,-6).

Wcześniej do półfinału drużynówki dotarły właśnie Anna Brzyska i Elżbieta Kwiatkowska. W meczu o finał przegrały ze Szwecją A 1:3. Punkt w pierwszej grze zdobyła Elżbieta Kwiatkowska, która pokonała Leah Tveit Muskantor 3:1.

Odnośniki zewnętrzne

1. 2017 ITTF Slovak Cadet Open – program i wyniki gier
2. 2017 ITTF Slovak Cadet Open – transmisja internetowa

Galeria

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

MaLin / 16.11.2017

Anna Brzyska? Co to ma być??? Kto dziecku robi taką krzywdę i założył mu na bh długie niedozwolone czopy, a na fh krótkie niedozwolone. Jeszcze brakuje kleju biurowego. To co uprawia ta zawodniczka to jest PARODIA TENISA STOŁOWEGO. Pusty atak ze stołu długim czopem z bh ! i czasem przypadkowe przywalenie pustaka z krotkiego z fh, zero pojecia o typowej grze obronnej długim czopem z 2 strefy. Wygrywa z dziećmi i 4 ligowcami, na juniorce zakończy kariere bo nie co tam szukać z 0 umiejętnościami gry. Może niech się Zbyszek jako czopiarz wypowie jaki jest sens zakładania takich okładzin dzieciom i grania w ten sposób.

Trener / 17.11.2017

Nie wiem czy wiesz, ale istnieje taki styl jak kombi atak, długi czop to nie tylko obrona daleko od stołu, np.:
https://www.youtube.com/watch?v=th2OqDSBsRc
https://www.youtube.com/watch?v=j214Uh_HdNE
Jak widać przedstawicielka Chin jak i zawodnik Szwecji grają długimi czopami. Czop to nie zawsze gra w drugiej strefie…
Oczywiście można rozważać Twoją opinię pod względem tego czy ta zawodniczka nie grała by lepiej gładkimi okładzinami? Nie wiadomo, ale styl gry zostaw trenerowi, jak widać Ty musisz się jeszcze podszkolić z tenisa stołowego 😉

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku