<

Pro Tour w Słowenii – drugi dzień

Daniel Górak, Paweł Chmiel, Xu Jie to jedyni Polacy, którzy awansowali do turnieju głównego Pro Tour rozgrywanego w Słowenii.

Image

Dużą niespodziankę sprawił Paweł Chmiel, który pokonał w swojej grupie wyżej rozstawionego zawodnika – Portugalczyka Tiago Apolonię. Apolonia zajął drugie miejsce na zakończonym kilka dni temu turnieju Pro Tour U21 w Zagrzebiu. Chmiel wygrał 4-2 i tak jak Górak awansował do turnieju głównego. Górak miał trudną przeprawę, obie swoje gry wygrał 4-3, może pozwoli mu to znowu uwierzyć w swoje możliwości, przełamać pecha przegrywania w końcówkach. Nie udało się natomiast awansować do turnieju głównego Bartkowi Suchowi. Bartek przegrał w rundzie k.o. z Rosjaninem Skachkovem 2-4. Prowadził już 2-0 w setach, jednak następne 4 sety należały do Rosjanina.

W kobietach, Xu Jie wygrała swoje obie gry bez straty seta, i w turnieju głównym zmierzy się z Japonką Fukouką.

W eliminacjach do turnieju deblowego, tylko para Górak-Such awansowała do 3 rundy, ale w tej fazie rozgrywek przegrała minimalnie 2-3 z parą austriacką.

Pary Chmiel-Perek i Chmiel-Malicki przegrały swoje gry w drugiej rundzie eliminacji. W turnieju głównym Górak zmierzy się ze Słowakiem Seredą, a Chmiel z rutynowanym Niemcem Rosskopfem.

Górak ma spore szanse na pokonanie Słowaka, wygrana Chmiela byłaby sporą niespodzianką, ale pokonał Apolonię więc może uda mu się również pokonać Niemca: Na razie jestem zadowolony z mojej gry i z wyników. Z Apolonią lubię grać, pasuje mi jego styl. Odbiera mi miękko serwis, co pozwala od razu przejąć inicjatywę i to ja jestem tym, który prowadzi grę. Teraz czeka mnie gra z Rosskopfem, jest to na pewno bardzo dobry zawodnik, który wiele wygrał, ale znam jego styl i będę walczył.

Na pytanie co dla Pawła jest priorytetem, czy turniej seniorski czy U21 nie umiał jednoznacznie odpowiedzieć: Nie wiem, w seniorach jestem dopiero po raz 2 w turnieju głównym, na U21 przegrywałem już minimalnie o półfinał. Oba turnieje są dla mnie bardzo ważne.

Poprosiłem również Jakuba Perka o krótkie podsumowanie jego gier: Nie jestem tak do końca zadowolony z wyniku. Przegrałem 0-4 z Fazekas’em choć pierwsze trzy sety bardzo minimalnie. Szkoda, bo była szansa aby bardziej powalczyć. Z gry deblowej jestem zadowolony, choć przegraliśmy 2-3 z Francuzami.

Od jutra rozpoczną się gry turnieju głównego seniorów i turniej U21.