<

Sobotnie rozgrywki w Bratysławie

9.00 Właśnie rozpoczyna się mecz naszych juniorek z zespołem z Hiszpanii. Nasze juniorki wygrały 3-0 GRATULUJEMY!!

W dalszej części artykułu znajduje się również krótkie podsumowanie trenera Leszka Kucharskiego nt. wczorajszego meczu juniorek oraz kilka słów komentarza trenera po meczu juniorów.

Image

Jako pierwsza gra Natalia Partyka przeciwko Marcie Zamorano. Natalia wygrywa pierwszego seta. Drugiego i trzeciego też i cały mecz 3-0. Brawo.

Teraz gra Natalia Bąk z Martą Alech. W pierwszym secie prowadzi 7-3. Natalia wygrała cały mecz 3-0. Gratulacje!

Teraz Kasia Grzybowska spróbuje zakończyć ten mecz. Kasia spełnia pokładane w niej nadzieje i prowadzi już 2-0 z Hiszpanką Rierą. Kasia wygrywa 3-0.
Mecz Polska – Hiszpania 3-0. Gratulacje!!!

Dziś mamy ciężki dzień. Ten mecz był o 9.00 następny o 19.00. Idziemy się chyba jeszcze przespać – powiedziała po meczu Natalia Bąk.

Planowaną pobudkę miałyśmy mieć o 6 rano, ale już o 5.30 obudziły nas roboty drogowe – dodała Natalia Partyka.

Piątek 13.07.2007

Trener Leszek Kucharski o przegranym meczu z Francją:

Ciężko jest wygrać mecz, kiedy ma się tylko jedną zawodniczkę, która gra na przyzwoitym poziomie. Tylko Natalia Partyka zaprezentowała się dobrze, zrobiła oba punkty dla nas. Słabiej wypadły i Natalia Bąk i Kasia Grzybowska. Bączek przegrywał w pierwszym meczu już 0-2, doszedł na 2-2 i myślałem, że sobie poradzi. Przegrała jednak 5 seta do 9. Kasia po wysoko przegranym pierwszym secie, miała w drugim piłkę setową, której nie wykorzystała i przegrała 1-3. W ostatnim meczu, przy 2-2, Bąk prowadziła już 2-1, ale uległa 2-3.
To był pierwszy mecz w turnieju, wiem, że dziewczyny długo się rozkręcają, ale  nie sądziłem, że przegramy pierwszy mecz.  Nie uda nam się już zająć pierwszego miejsca w grupie, a ma to znaczenie jeśli chce się walczyć o medal. Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej.

Również niepocieszone były obie Natalie. Bąk powiedziała, że naprawdę ciężko się grało, uciekło gdzieś czucie piłki i wtedy jest trudno.

Porażka z Francją nie przekreśla naszych szans na medal, ale ewentualne wyjście z grupy na 2 miejscu spowoduje, że już w ćwierćfinale możemy zmierzyć się np. z ekipą Rosji.

Mecz Polska – Anglia juniorów :

Zmieniliśmy ustawienie, Gołębiowski zagrał na rozgrywającego, liczyliśmy na 3-0. Tylko idąc na pełne ryzyko i zaskoczenie można wygrać z takim zespołem jak Anglia. Niewiele brakło abyśmy sprawili niespodziankę powiedział Piotr Szafranek:
W pierwszym meczu Patryk był bardzo blisko pokonanie Drinkhalla i gdyby mu się udało to kto wie czy nie skończylibyśmy 3-0. Ale postawa chłopaków była bardzo waleczna, ławka żyła meczem, nie było źle. Jestem zadowolony, jutro mecz z Turcją o wyjście z grupy.