Gorący news

Zapraszamy na zakupy do sklepu stacjonarnego i internetowego www.ustefiego.pl

 

<

Sprawozdanie Rady Trenerów

Dzięki uprzejmości szefa Rady Trenerów, Longina Wróbla, publikujemy najnowsze sprawozdanie Rady Trenerów.

Aktualnie działająca Rada Trenerów została wybrana w dniu 20 listopada 2004 r. na spotkaniu trenerów w Drzonkowie (wybrano przewodniczącego oraz 5-ciu członków), a na zebraniu w dniu 05 marca 2005 r. w Gdańsku uzupełniono jej skład oraz dokonano wyboru wiceprzewodniczącego oraz sekretarza.

W skład Rady Trenerów weszli:
1. Longin Wróbel – przewodniczący
2. Zdzisław Tolksdorf – wiceprzewodniczący
3. Piotr Napiórkowski – sekretarz
4. Jerzy Grycan – członek
5. Tomasz Redzimski – członek
6. Marcin Jarkowski – członek
7. Dariusz Zwoliński – członek
8. Feliks Kordyś – członek
9. Wacław Suchecki – członek

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Rada Trenerów składa się w większości z ludzi młodych i reprezentuje wszystkie znaczące województwa. Są w niej zarówno zasłużeni trenerzy jak również zawodnicy reprezentujący młodą, dobrze wykształconą kadrę trenerską. Ponadto z Radą Trenerów współpracuje Zbigniew Nęcek, Jerzy Wieczorek i Marek Rzemek.

Rada działa w imieniu wszystkich polskich trenerów-instruktorów tenisa stołowego, a jej działalność jest zgodna ze statutem PZTS i oparta o zatwierdzony przez Zarząd PZTS Regulamin Rady Trenerów. Głównym motywem działania Rady jest umożliwienie środowisku szkoleniowców tenisa stołowego stałego kontaktu z Zarządem PZTS poprzez udział swojego szefa RT w posiedzeniach Zarządu PZTS.

Swoje cele i zadania realizujemy zbierając uwagi na temat sytuacji szkoleniowo-organizacyjnej w polskim tenisie stołowym, a także zasięgając opinii u trenerów – instruktorów w sprawach programów i koncepcji szkoleniowych oraz regulaminów i terminarzy rozgrywek. Ponadto Rada opiniuje składy kadr i reprezentacji narodowych oraz wnioskuje i opiniuje we wszystkich sprawach dotyczących szkolenia PZTS. Przewodniczący Rady bardzo aktywnie uczestniczył w pracach Zarządu PZTS, prowadził rozmowy z wiceprezesami PZTS wyrażając swój niepokój i troskę o rozwój naszej dyscypliny (sprawy obsady trenersko-wychowawczej w Ośrodkach Szkolenia Młodzieży, nabór do tych ośrodków, doszkalanie kadry trenersko-instruktorskiej i wiele innych ważnych spraw).

W marcu 2005 r. przedłożyliśmy na Zarząd PZTS wniosek o utworzenie specjalistycznej grupy, której celem byłoby opracowanie menedżerskiego programu rozwoju tenisa stołowego w Polsce. Wniosek został złożony na piśmie i zawiera kilkadziesiąt propozycji do tego programu. Propozycje nasze dotyczą działań reklamowo-promocyjnych, wzrostu ilości klubów profesjonalnych, zawodowych trenerów-instruktorów, wzrostu ilości zawodników licencjonowanych i wielu innych ważnych spraw. Niestety to przedsięwzięcie nie zostało rozpoczęte z powodu długotrwałej choroby, a następnie śmierci Andrzeja Grubby, który miał przewodzić tej grupie. Mamy nadzieję, że Zarząd ponownie rozpatrzy nasze propozycje i ponowi próbę opracowania takiego programu.

Naszym drugim znaczącym przedsięwzięciem jaki zaplanowaliśmy było stworzenie ewidencji wszystkich trenerów-instruktorów tenisa stołowego w kraju. Opracowana przez nas ankieta personalna trenera rozesłana została do wszystkich WZTS-ów z prośbą o jej wypełnienie w grudniu 2005 roku. Pierwszą część ankiety ( podstawowe dane i historia szkoleniowa) należało wypełnić obowiązkowo, a drugą część ( filozofia szkoleniowa i pytania ogólne dotyczące pomysłów udoskonalenia pracy polskiego tenisa stołowego) dobrowolnie. Niestety tego zadania nie udało się wykonać gdyż żaden z WZTS-ów nie przesłał nam ankiet ze swojego terenu pomimo mojego apelu do prezesów podczas posiedzenia Rady PZTS (1.07.06). Brak wiedzy o ilości i kwalifikacjach kadry szkoleniowej nie najlepiej świadczy o naszej dyscyplinie. Taki rejestr przydatny byłby zarówno przy wyborze trenerów kadr narodowych, wojewódzkich czy OSM jak również dla celów organizowania kursokonferencji szkoleniowych czy też wyciągania wniosków do pracy Rady Trenerów.

Kolejnym naszym celem jest wyjaśnienie przyznawanego przez Ministerstwo Sportu w latach osiemdziesiątych tytułu instruktora sportu I klasy, a obecnie przez to ministerstwo nie uznawanego. Następnym istotnym problemem poruszanym przez nas jest sprawa dyskryminacji trenerów-instruktorów (nauczycieli sportu) w stosunku do nauczycieli wf, którym karta nauczyciela gwarantuje wiele przywilejów.

Rada Trenerów organizuje formalne i nieformalne spotkania na imprezach centralnych (OTK, IMP), w miarę możliwości postuluje rozwiązania szczegółowe w sprawach regulaminów rozgrywek, regulaminów powoływania kadr i reprezentacji narodowych, propozycje kalendarzowe i inne.

Przewodniczący RT

Longin Wróbel

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku