<

Timo Boll wygrał TMS European Super Cup w Kazaniu

Niemiec okazał się bezkonkurencyjny w stawce 8 najlepszych zawodowych tenisistów stołowych Europy. TMS European Super Cup jest najbardziej atrakcyjnym finansowo turniejem w Europie. Pula nagród wynosi 120 tys. dolarów, a zwycięzca dostaje z tego 50 tys. dolarów.

Image

Oprócz pieniędzy i prestiżu Timo Boll zdobył też sporo punktów rankingowych.

W finale Timo Boll ograł wysoko, bo 4 – 0 Vladimira Samsonova. Pomimo, że w pierwszym secie jego przeciwnik prowadził 9 – 7. Drugi set był bez historii dla Bolla. Trzecie i czwarte rozdanie natomiast znowu pokazało światową klasę obydwu zawodników. Jednak i tu lepszy okazał się Niemiec. Droga do finału Bolla nie była jednak taka łatwa. W półfinale bowiem spotkał się on z tak nie lubianym przez siebie Smirnovem. Rosjanin udowadniał parokrotnie, że umie z Bollem wygrywać. Mecz i tym razem miał bardzo zacięty przebieg. Smirnov prowadził już 3 – 1. Jednak i tym razem Boll potrafił przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W meczu o 3 miejsce powracający do dobrej formy Michael Maze pokonał Smirnova w stosunku 4 – 2.