Gorący news

Obóz w Polsce się odbędzie! Komunikat tutaj.

Bino, Zbyszek i Marek

 

 

<

TOP 16: Czwarte miejsce Partyki w Montreux

źródło: www.pzts.pl
Natalia Partyka przegrała z rozstawioną z „jedynką” Austriaczką Sofią Polcanovą 2:4 w meczu o trzecie miejsce turnieju Top 16 w tenisie stołowym w Montreux. W finale broniąca tytułu Rumunka Bernadette Szocs zagra z Niemką Petrissą Solją.
Natalia Partyka przegrała z rozstawioną z „jedynką” Austriaczką Sofią Polcanovą 2:4 w meczu o trzecie miejsce turnieju Top 16 w tenisie stołowym w Montreux. W finale broniąca tytułu Rumunka Bernadette Szocs zagra z Niemką Petrissą Solją.

Przy stanie 2:1 w meczu, reprezentantka Polski nie wykorzystała setbola w czwartej partii i zamiast prowadzenia 3:1 zrobiło się 2:2. W dwóch kolejnych setach też triumfowała Austriaczka.

W rankingu światowym Polka zajmuje 63. miejsce, a urodzona w Mołdawii Polcanova jest 17.

Wcześniej w Top 16 Partyka pokonała 25. w zestawieniu holenderską obrończynię Li Jie 4:3 (rok temu była 10. na liście międzynarodowej federacji), a w ćwierćfinale wygrała 4:1 z Węgierką Georginą Potą (ITTF – 32). W niedzielnym półfinale, po bardzo zaciętym pojedynku, uległa Szocs (ITTF – 18.).

29-letnia Partyka (SKST Stavoimpex Hodonin), mimo lokaty poza podium, nigdy wcześniej nie osiągnęła takiego sukcesu w singlu. Jej wynik wpisuje się w bardzo dobry okres dla podopiecznych trenera reprezentacji Zbigniewa Nęcka. Jesienią ubiegłego roku Li Qian została mistrzynią Europy, a Katarzyna Grzybowska-Franc zdobyła brązowy medal w tych zawodach.

W spotkaniach finałowych Szocs spotka się z Solją, a Niemiec Dimitrij Ovtcharov z Białorusinem Władimirem Samsonowem.

O 3. miejsce

Natalia Partyka (Polska) – Sofia Polcanova (Austria) 2:4 (11:7, 4:11, 11:7, 10:12, 7:11, 6:11)


TOP 16: Półfinałowa porażka Partyki z Szocs

Natalia Partyka przegrała z broniącą tytułu Rumunką Bernadette Szocs 3:4 w półfinale turnieju Top 16 w Montreux.
fot. ITTF World
Natalia Partyka przegrała z broniącą tytułu Rumunką Bernadette Szocs 3:4 w półfinale turnieju Top 16 w Montreux.

Grająca w czeskim SKST Stavoimpex Hodonin Partyka, bez względu na wynik ostatniego spotkania, zanotowała życiowe osiągnięcie w singlu. To kolejny sukces reprezentacji biało-czerwonych prowadzonej przez Zbigniewa Nęcka. Kilka miesięcy temu Li Qian została mistrzynią Europy, a Katarzyna Grzybowska-Franc zdobyła brązowy medal ME.

W szwajcarskim Montreux nie powiodło się Li Qian, która odpadła w pierwszej rundzie. Zawodniczka KTS Enea Siarka Tarnobrzeg wygrała tę imprezę – jeszcze pod nazwą Top 12 – w 2009 roku, zaś w 2008 i 2010 roku była druga.

Tym razem znakomicie spisuje się zajmująca 63. miejsce na świecie Partyka. Najpierw pokonała 25. w zestawieniu holenderską obrończynię Li Jie 4:3 (rok temu była 10. na liście międzynarodowej federacji), a w ćwierćfinale wygrała 4:1 z Węgierką Georginą Potą (ITTF – 32).

Półfinałową przeciwniczką Polki (najwyżej w rankingu była 48.) była Szocs, która jest 18. na świecie, a przed rokiem zwyciężyła w Top 16 w Montreux. W dwóch pierwszych setach Partyka prowadziła 6:4, ale tylko drugi zapisała na swoim koncie. W trzecim dość równa walka była tylko do stanu 6:7, potem „uciekła” Rumunka. O wiele bardziej zacięte były czwarty i piąty set. Przy stanie 2:2 w pojedynku i 12:12 Szocs trafiła piłeczką na kant stołu, potem wygrała jeszcze jedną akcję i wyszła na prowadzenie 3:2. Ale bardzo dobrze grająca Partyka nie rezygnowała i wyrównała. Ostatni set zdecydowanie należał do Szocs, która pierwszy punk straciła przy wyniku 8:0.

O trzecią pozycję w zawodach Partyka zagra z rozstawioną z „jedynką” Polcanovą, która uległa Solji 2:4. Niemiecka pingpongistka w 1/8 finału wyeliminowała Li Qian.

Jak podkreślono na stronie europejskiej federacji ETTU, tak młodego składu półfinalistek Top 16 nie było od 1993 roku. Partyka ma 29 lat, Polcanova i Solja po 24, a Szocs 23. Poza tym pierwszy raz od 18 lat w „ósemce” nie było defensorek.

W 1/2 finału mężczyzn Timo Boll zagra z Dimitrijem Ovtcharovem (obaj Niemcy), a Białorusin Władimir Samsonow z Austriakiem Danielem Habesohnem.

PÓŁFINAŁY

Natalia Partyka (Polska) – Bernadette Szocs (Rumunia) 3:4 (8:11, 11:9, 8:11, 12:10, 12:14, 11:9, 2:11)

Petrissa Solja (Niemcy) – Sofia Polcanova (Austria) 4:2 (15:13, 4:11, 11:7, 3:11, 12:10, 11:9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku