<

Wasylkowski lepszy od numeru 2!!

Nestor Wasylkowski wygrał z rozstawionym z numerem drugim Belgiem Jean i awansował do najlepszej szestnastki turnieju! Polak wygrał 13-11 w siódmym secie. GRATULUJEMY!! Swoje partie wygrali również Robert Floras i Tomasz Wiśniewski. Tomek prowadził 11-10 w siódmym secie, kiedy jego przeciwnik po niesportowym zachowaniu dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i sędziowie przyznali punkt Tomkowi.

Image

Po meczu Tomek Wiśniewski powiedział:

Na początku meczu grało mi się bardzo trudno, nie umiałem poradzić sobie z jego serwem, w miarę upływu czasu jednak było mi łatwiej. Przegrywałem już 0-3, ale pokazałem, że trzeba walczyć do końca – powiedział uszczęśliwiony Tomek.

Równie dramatyczny przebieg miał mecz Nestora Wasylkowskiego, który zmierzył się z rozstawionym z numerem drugim Belgiem Jean. Polak po fantastycznej grze pokonał dużo wyżej notowanego Belga 13-11 w decydującym secie.

Mniejsze emocje przeżywał Robert Floras, który w 4 setach wygrał z Chorwatem Fujcem.

Wśród kadetek swoje gry wygrały Klaudia Kusińska i Magdalena Szczerkowska. Klaudia i Magda wygrały po 4-2.

Wśród juniorów i juniorek tylko Natalia Partyka awansowała do kolejnej rundy turnieju. Natalia wygrała gładko 4-0.

Nie udało się sprawić niespodzianki Kasi Grzybowskiej, która po ambitnej i dobrej grze uległa Niemce Ameli Solja. Obie gry można było oglądać na żywo.