Gorący news

Nowy sklep www.ustefiego.pl już do Państwa dyspozycji!

Nowy sklep

<

Wiktoria Wróbel podbiła Europę

źródło: informacja własna


Wychowanka LTSR Buczek,11-letnia Wiktoria Wróbel reprezentująca w tym sezonie MULKS Dwójka Rawa Mazowiecka była jedyną reprezentantką Polski podczas bardzo prestiżowego, międzynarodowego turnieju „STIGA Masters Minimes”, który rozegranow Belgii w dniach 28-29 października br. Do zawodów ETTU zaprosiła 14 najlepszych w Europie młodziczek i młodzików. Podopieczna trenera Longina Wróbla wygrywając turniej „małych mistrzyń” potwierdziła przynależność do ścisłej europejskiej czołówki w swojej kategorii wiekowej. W 1/8 finału Wiktoria Wróbel pokonała 3:1 reprezentantkę gospodarzy Eloise Duvivier, a w ćwierćfinale ograła 3:0 Portugalkę Ines Fernandes. W półfinale Wiktoria spotkała się z niemiecką nadzieją w tej dyscyplinie sportu, a mianowicie Annetą Kaufmann. Tym razem polska nadzieja tenisa stołowego okazała się lepsza wygrywajac 3:1. Przypomnijmy,że dwa miesiące temu podczas mistrzostw Europy żaczek we Francji, nasza Wiktoria uległa Niemce w meczu o brązowy medal 3:0.

W finale przeciwniczką Wiktorii była rozstawiona z nr1 Białorusinka VeranikaVarabyova. Varabyowa podobnie jak Kaufmann jest zawodniczką znacznie wyższą, mocniejszą fizycznie,         a przede wszystkim grającą bardzo niewygodnym (szczególnie dla młodszych zawodniczek) stylem defensywnym. Na szczęście nasza Wiktoria zagrała  znakomite spotkanie i niespodziewanie gładko pokonała Białorusinkę 3:0. Trzecie miejsce przypadło dla Kaufmann.

„Jestem ogromnie zadowolony zarówno z wyniku jak i z poziomu gry mojej córki. Wiktoria zdobyła kolejne międzynarodowe doświadczenie, a oprócz tego miała okazję zobaczyć „Mini Europa Park” w Brukseli, w którym mogła podziwiać całą Europę w pomniejszeniu (również z polskimi akcentami). Myślę, że Wiktoria stojąc na najwyższym stopniu podium, zapamięta do końca życia  biało-czerwoną flagę i Polski hymn ”- mówi Longin Wróbel (trener i tata naszej małej mistrzyni).

Zwycięstwo w europejskim turnieju najlepszych młodziczek to największy sukces w zaledwie 5-letniej karierze sportowej Wiktorii Wróbel.

Serdecznie gratulujemy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku