Gorący news

Zapraszamy na zakupy do sklepu stacjonarnego i internetowego www.ustefiego.pl

 

<

z archiwum www.time-out.pl – jak to Stefański tylko krytykował PZTS

To odnośnie – jakby to określił pan Jurek Grycan – jego bełkotu na mój temat, że jestem naczelnym krytykantem PZTS-u.

Treść artykułu:

Muzeum Polskiego Tenisa Stołowego

Przeczytałem skrupulatnie artykuł  p.Bluja o uroczystościach 75-lecia PZTS. To długi okres czasu. Dużo się wydarzyło. Parę rzeczy mnie jednak zastanawia.

fot. Andrzej Nowak

Aby historia była ciągle żywa, trzeba ją kultywować i o nią dbać. Skoro znajdują się środki na inne cele, to czy nie warto pomyśleć o idei Muzeum Polskiego Tenisa Stołowego. Przecież znalezienie takiego pomieszczenia nie powinno nastręczać większego problemu. Mamy piękny ośrodek w Gdańsku. Zresztą to gród nad Motławą przede wszytkim kojarzy się nam z najpiękniejszymi wspomnieniami sukcesów w powojennej historii polskiego tenia stołowego.

W Gdańsku mieszkał i trenował Andrzej Grubba. Razem z Leszkiem Kucharskim skruszali „Chiński Mur”. To tu powstał jeden z pierwszych w Europie stacjonarnych ośrodków tenisa stołowego. To stąd wyszły i wychodzą całe rzesze reprezentantów Polski. To gdańska myśl szkoleniowa promieniuje nie tylko na całą Polskę, ale i dalej.

Umiejscowienie takiego muzeum w sercu sukcesów naszej dyscypliny sportu byłoby więc naturalnym dopełnieniem, swoistą klamrą spinającą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Zresztą może nie miejsce jest najważniejsze, ale sama idea.

A tak – kawałeczki naszej wspólnej historii są w rękach pojedynczych osób, porozrzucane po domach i prywatnych kolekcjach.

Jestem przekonany, że niejedna osoba związana z historią PZTS chętnie podzieliłaby się swoimi pamiątkami. Podejrzewam, że rakietka Alojza Erlicha, rozdarta koszulka Leszka Kucharskiego po jednym z ważnych zwycięstw, dziennik treningowy Andrzeja Grubby, archiwalne taśmy VHS, czy legendarny dres Butterfly`a (ten czerwony z białymi lampasami) robiłyby prawdziwą furorę wśród zwiedzających. Gdyby to dobrze rozpropagować można by na tym pewnie i zarabiać.

Tylko czy komuś na tym zależy? Mam nadzieję, że tak. Bo kto jak nie my – współcześni powinniśmy o to zadbać.

Zbyszek Stefański

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku