Gorący news

Nowy sklep www.ustefiego.pl już do Państwa dyspozycji!

Nowy sklep

<

Zmarł Władysław Kwiecień

Informujemy o tym z opóźnieniem, ale jesteśmy to Panu Władkowi winni.

Znałem pana Władysława i wiem, że kochał tenis stołowy.

I to jest dla mnie najważniejsze.

Spoczywaj w pokoju.


Informacja z dnia 06.02.2018
źródło: www.pzts.pl
Dziś nad ranem po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Władysław Kwiecień. Miał 78 lat. Władysław Kwiecień był wieloletnim działaczem tenisa stołowego na Śląsku. Od wielu lat był związany z JKTS Jastrzębie, gdzie pełnił funkcję prezesa honorowego.
Władysław Kwiecień urodził się w 1940 roku pod Baranowiczami na Kresach. W ramach repatriacji po wojnie jego rodzina trafiła do Nowej Soli, a on sam – w niedługim czasie do Wałbrzycha.
Tu grał w tenisa stołowego (Koksochemia Wałbrzych) i pracował na KWK Chrobry. W 1968 roku przeniósł się do Jastrzębia-Zdroju. Rozpoczął pracę na KWK Jastrzębie oraz zaczął aktywnie działać w Kole Zakładowym TKKF przy KWK Zofiówka w sekcji ping ponga, która w 1970 roku została przyłączona jako sekcja do GKS Jastrzębie. Klub rósł w siłę i w ciągu następnych dwóch dekad zdobył cztery drużynowe mistrzostwa Polski kobiet (1985-1988) oraz jedno wicemistrzostwo i trzy brązowe medale w męskich rozgrywkach (w latach 1980-1985). Barwy klubu reprezentowali m.in. Andrzej Baranowski (pierwszy jastrzębski mistrz Polski) i Weronika Sikora, indywidualni mistrzowie kraju z przełomu lat 70. i 80.
Po 1989 roku, gdy GKS stracił mecenat kopalni, klub działał jako JKTS Jastrzębie (Kwiecień sprowadził wtedy do Jastrzębia m.in. Chinkę Miao Miao). Mimo kłopotów ze zdrowiem i problemów organizacyjnych w klubie przez te wszystkie lata nie zostawił ukochanej dyscypliny sportu. W ostatnich latach działał w JKTS Jastrzębie jako prezes honorowy.
Pogrzeb Ś. P. Władysława Kwietnia odbędzie się w dniu 10.02.2018
roku ( sobota ).
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Kościele Pod Wezwaniem
Miłosierdzia Bożego w Jastrzębiu-Zdroju, Al. Piłsudskiego 62 ( obok Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój )Godz. 10.30 – pożegnanie

Godz. 11.00 – Msza Św.

W imieniu środowiska Tenisa Stołowego w całej Polsce składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku